Je tu pátý díl Edunews a s ním pár řádků o digitalizaci vzdělávání, ale taky přípravě na (prozatím) nevyhnutelná související tématem, jako jsou kyberšikana, ale i dopad distanční výuky na učitele. Příjemné počtení!
Se vzrůstající mírou využívání moderních technologií ve vzdělávání nesmíme opomenout ani nemilé stránky tohoto procesu, jako je například kyberšikana. Videohra Digistories: Nela vás uvede do prostředí kyberšikany, kde lze prožít scénáře, které bohužel mnohdy zažívají studenti ve školách. Abychom tuto propast poráželi, je třeba ji poznat. Naštěstí nemusíme naživo, ale lze k tomuto účelu využít tato hra.
Projekt „Jak se rychle naučit“ od Honzy Kohuta je známou platformou pro mnohé studenty, kde mohou najít způsoby studia, které následují moderní trendy. Autor píše milou, přívětivou formou, která se dobře čte mladým lidem. Doporučujeme si stránky pročíst, protože vzdělávání by mělo být jako cvičení. Nepolevovat v dlouhodobém horizontu a soustavně se snažit. Přečtěte si více a povězte svým studentům a lidem ve vašem okolí o projektu Jakserychlenaucit.
Velkým tématem v dnešní době je psychologický blahobyt, a proto bychom se o něm všichni měli vzdělávat. A proč o něm píšeme? Je to například i kvůli tomu, že se distanční výuka podepsala na psychickém stavu učitelů. Poznáme-li svá úskalí, dokážeme jim efektivněji čelit.
S časopisem Psychomat jsme navázali spolupráci, a nejen proto doporučujeme, abyste na něj mrkli a rozšířili své povědomí o duševním zdraví. Doporučujeme je sledovat na sociálních sítích pro užitečné tipy a informace. Více se dočtete zde.
Moc děkujeme za vaši pozornost a jako vždy – nebojte se nám dávat jakoukoliv zpětnou vazbu. Upřímně ji uvítáme, aby pro vás Edunews bylo co nejpřínosnější. Těšíme se na vás příští týden.
Kryštof, Educator.
Přihlaste se k odběru a dostávejte týdenní report těch nejnovějších metod a technik ve vzdělávání z Česka a celého světa.